Veletrhy, výstavy, semináře, školení..

V Bernu se bude opět konat veletrh pro bezpečnost práce a ochranu zdraví na pracovišti


Jako jediný veletrh tohoto druhu ve Švýcarsku, je 'ArbeitsSicherheit Schweiz' zaměřen výhradně na téma "bezpečnost práce". Od 01. do 2. června 2022 bude zahájeno již deváté kolo tohoto veletrhu, který představuje nedílnou součást dalšího vzdělávání - tedy i povinný program pro mnoho pracovníků, zaměstnaných v oboru švýcarského průmyslu, nebo bezpečnosti práce a ochrany zdraví. Další informace najdete na: www.hrm.de


Ohlédnutí za veletrhem MSV

MSV Brno skončil. Letošního ročníku se zúčastnilo 1711 firem - nejvíce od roku 2012 - na obsazené čisté výstavní ploše přesahující 44 000 m2, což je nejvíce od roku 2008. Vystavovatelé vykoupili plochu již několik měsíců předem. Byly zaplněny všechny pavilony výstaviště. Veletrh registruje také rekordní návštěvnost. Jen za první čtyři dny prošlo branami výstaviště 72 500 osob a celkový počet návštěvníků podle očekávání překročí hranici 80 tisíc. Takový zájem o MSV nebyl posledních sedm let. České ekonomice a zejména průmyslové výrobě se daří a také vyhlídky zůstávají pozitivní. Na veletrhu byl znát optimismus výrobců, kteří investovali do inovací a byli spokojeni se zájmem odběratelů. Zvýšená návštěvnost i chuť nakupovat je odrazem růstu poptávky po nových průmyslových řešeních a technologiích ze strany průmyslu.

CLIMBING Technology Training Center

Školicí středisko, které se nachází v provincii Bergamo (Itálie) 

V rámci zařízení byla připravena vnitřní kovová konstrukce pro simulaci většiny scénářů, s nimiž se obvykle setkáváme při práci ve výškách, při práci s lanovým přístupem, nebo ve stísněných prostorech poskytuje širokou nabídku školení: kurzy inspektorů / zkoušejících pro kontrolu OOP, školení pro práci ve výškách podle italské legislativy a konečně kurzy prací s lanovým přístupem, které odpovídají mezinárodním směrnicím IRATA.Další informace o kurzech a možnostech nabízených v Training Center:  infotraining@aludesign.it

Německo: Mezinárodní veletrh bezpečnosti a ochrany zdraví při práci 2021 skončil

A + A 2021, přední mezinárodní veletrh bezpečnosti a ochrany zdraví při práci - po čtyřech dnech úspěšně skončil. Celkem 1 204 vystavovatelů z 56 zemí a více než 25 000 obchodních návštěvníků přijelo do Düsseldorfu na nejvýznamnější veletrh v oboru. V letošním roce potvrdil A+A - společně s Paralelním mezinárodním kongresem pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci - opět zvýšený význam ochrany zdraví na pracovišti. Více než kdy jindy se zaměřil na lidské zdraví, které v současné době zažívá enormní nárůst důležitosti. Kromě současného vývoje inovativních ochranných pomůcek hrálo na A+A 2021 ústřední roli i téma hygieny. Mezi hlavní témata letošního veletrhu však patřily i megatrendy jako digitalizace a udržitelnost.

Veletrh ACHEMA 2022

je světové fórum pro chemické a procesní inženýrství a biotechnologie. Každé tři roky tato přední světová výstava pro zpracovatelský průmysl přiláká přibližně     3 800 vystavovatelů z více než 50 různých zemí, kteří představí nové produkty, procesy a služby 150 000 návštěvníkům z celého světa. Spektrum exponátů sahá od laboratorního vybavení, čerpadel a analytických zařízení přes balicí stroje, kotle a míchadla až po bezpečnostní technologie, materiály a software, čímž pokrývá veškeré potřeby chemického, farmaceutického a potravinářského průmyslu. Doprovodný kongres, který zahrnuje 800 vědeckých přednášek a četné akce pro hosty a partnery, doplňuje širokou škálu témat výstavy. 

Nové datum mezinárodních veletrhů Techtextil a Texproces

Techtextil a Texprocess, přední mezinárodní veletrhy technických a netkaných textilií, jakož i zpracování textilních a pružných materiálů, se budou konat ve Frankfurtu nad Mohanem od 21. do 24. června 2022. S odložením na rok 2022 oba veletrhy také změní svůj rytmus pro nadcházející ročníky a trvale přejdou na sudé roky. K dispozici je také nový termín veletrhu pro rok 2024 od 9. do 12. dubna. Nadcházející Techtextil a Texprocess v červnu 2022 jsou plánovány jako hybridní událost, která bude kromě veletrhů a rozsáhlého podpůrného programu zahrnovat i řadu digitálních nabídek. V roce 2022 Techtextil a Texprocess poprvé využijí západní výstavní plochu Veletrhu Frankfurt s halami 8, 9, 11 a 12.

www.caterpillar.com
www.caterpillar.com